Senator Jelenia Góra


Spotkanie z prezydentem USA w Warszawie

czwartek 06 lipca 2017r.

Na zaproszenie senatora Krzysztofa Mroza oraz Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych mieszkańcy ziemi jeleniogórskiej, kamiennogórskiej i złotoryjskiej mogli wziąć udział w pierwszym publicznym wystąpieniu prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w dniu 6 lipca 2017 roku w Warszawie. Z naszego regionu wyjechały dwa autokary z ponad setką chętnych osób.

Uczestnicy wyjazdu udali się na plac Krasińskich na spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Od wczesnych godzin porannych w kierunki placu Krasińskich zmierzały nieprzebrane tłumy ludzi. Nie wszystkim udało się wejść na sam plac. Cześć osób wystąpienie Donalda Trumpa musiało oglądać na telebimach rozstawionych na pobliskich ulicach. Na placu Krasińskich prezydenta Donalda Trumpa witały najwyższe władze państwowe na czele z prezydentem RP Andrzejem Dudą, premier Beatą Szydło, członkami rządu, liderami wszystkich partii politycznych, parlamentarzystami oraz licznie zgromadzonym korpusem dyplomatycznym. Donald Trump został entuzjastycznie powitany przez Polaków. Obaj prezydenci złożyli kwiaty pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego oddając hołd wszystkim bohatersko poległym warszawiakom. Przemówienie prezydenta Donalda Trumpa było pełne odniesień do polskiej historii. Zostało ono owacyjnie przyjęte przez zgromadzonych.

Po zakończeniu głównych uroczystości na placu Krasińskich uczestnicy udali się na błonia Stadionu Narodowego. Odbył się tam piknik wojsk polskich i amerykańskich. Imprezę otworzył Minister Obrony Narodowej Antoni Maciarewicz. Na piknik licznie przybyli warszawiacy z całymi rodzinami oraz uczestnicy spotkania z Donaldem Trumpem na placu Krasińskich. Wszyscy do późnych godzin wieczornych mogli brać udział w różnych przygotowanych atrakcjach oraz koncertach. W ramach pikniku odbyła się prezentacja sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu zarówno wojsk polskich jak i amerykańskich.

 

 Linki

 

 

 

PiS
Biuro senatorskie Jelenia Góra
Senator Krzysztof Mróz © 2016 - 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Jelenia Góra
Projekt i wykonanie
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Cookies