Senator Jelenia Góra


Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

niedziela 01 sierpnia 2021r.
Dzień 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego senator Krzysztof Mróz spędził w Kamiennej Górze. W miejscowym Muzeum tkactwa wykład na temat powstańców warszawskich spoczywających na ziemi dolnośląskiej wygłosił Przemysław Mandela z Biura Upamiętnienia Walk i Męczeństwa IPN we Wrocławiu. W samym Wrocławiu mieszkało po wojnie blisko 350 osób, które brały czynny udział w Powstaniu. Szacuje się że drugie tyle rozsiane było po innych miejscowościach Dolnego Śląska. IPN wciąż czeka i zachęca do zgłaszania się członków rodzin i znajomych, aby upamiętnić osoby, które po wojnie zamieszkały na Dolnym Śląsku i ,z różnych względów, nie ujawniały swojej powstańczej przeszłości po 1945 roku.

Wcześniej, w godzinę "W" młodzi kamiennogórzanie wstrzymali ruch na Rondzie Niepodległości aby oddać cześć i przypomnieć o poświęceniu Powstańców Warszawy. Piękny i wzruszający moment. To naprawdę budujące, że Polska pamięta.

Linki

 

 

 

PiS
Biuro senatorskie Jelenia Góra
Senator Krzysztof Mróz © 2016 - 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Jelenia Góra
Projekt i wykonanie
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Cookies